Prawdziwi Mistrzowie #1 Mistrz kredy - Peter Han

Na blogu Szkic za Szkicem oprócz bazgraniny i sporadycznych przebłysków wymądrzania się na tematy mało ważne co pewien czas będę tu wrzucał Prawdziwych Mistrzów.

Dziś Peter Han - miło mi przedstawić:Włócząc się po necie, szukając wiedzy i inspiracji trafiam od czasu do czasu na ludzi mono mnie inspirujących. Inspirujących to mało powiedziane. Podobnie jak na lekcjach historii sztuki ,czasem po poznaniu pewnego twórcy z dawnych czasów nic już nie jest takie samo, podobnie może być i dziś. Poznanie kilku z nich pokazało mi nowe rejony, no i jak zawsze wprawiło w pozytywnego doła - pracuj więcej! Nic nie umiesz!

Z jego lekcji rysunkowych można się wiele nauczyć, i mimo że brzmi to śmiesznie ale tak proste ćwiczenia jak prowadzenie linii, rysowanie okręgów czy elips są niezbędne. Wiecie co? Poświęcicie minutę i narysujcie sami.

I jeszcze jedna rzecz która jest ciekawa - kreda jako narzędzie. Nam się kojarzy ze szkołą ale Peter Han udowadnia, że jest to wspaniała technika pozwalająca na wszechstronny rozwój ręki i oka.
Więcej obejrzycie na Vimeo - tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Facebook

About Us

Slider

About Me!

Popular Posts