Robimy dla dzieciaków proste pudełko na kredki

Jeśli macie dzieci, albo z dzieciakami pracujecie plastycznie to wiecie, że z akcesoriami, szczególnie tymi najzwyklejszymi - kredkami, flamastrami, pędzelkami, linijkami, zeszytami, temperówkami, ołówkami i co tam jeszcze, zawsze jest problem. Pałętają się to tu to tam, są brudne, jest ich masa. Ja mam dwójkę rysujących szkrabów i sporo sprzętu. Dla tego zapraszam do mini poradnika jak samemu zrobić takie o to skrzyneczko-piórniki

Efekt końcowy - czyli małe poręczne dwu poziomowe skrzyneczki - więcej poniżej krok po kroku.
Narzędzia i materiały to: ostry nóż z łamanym ostrzem (preferuję noże Olfa+ czarne ostrza), podkładka do cięcia, zszywacz czyli tzw. tucker, zszywki (ja użyłem 12mm), linijka przy której możemy ciąć (stalowy liniał), coś do odrysowania - ołówek lub długopis no i materiał - w tym wypadku PCV (3mm) spienione dostępne w sklepach z tworzywami lub firmach zajmujących się reklamą zewnętrzną, w tym b. często wystarczające spady są u nich odpadami i dostaniecie za free.


Jeśli nie traficie z zszywką warto mieć jeszcze pod ręką płaskie szczypce do wyciągnięcia zszywki

PCV tniemy nożem na formatki uwzględniając grubość materiału i to jak ścianki mają się schodzić


Ścianki łączymy zszywkami "wstrzeliwując" je "na grubość" materiału. Przy 3mm jest to komfortowe i przy spokojnym przyłożeniu tuckera trafia się w zasadzie zawsze.

To jest robocze pudełko i jakieś mini niedokładności  są tolerowane

Konstrukcja (od lewej) to pudełko bazowe o formacie nieco większym od A5, z dodatkowymi listewkami oporowymi u dołu po krótszym boku. Po środku widać przegródkę wkładaną która właśnie na tych listewkach się oprze i po prawej stronie pokrywkę.

Pudełko gotowe do zasiedlenia

Środkowa przegródka ułatwia wkładanie i wyjmowanie szufladki

Po jej puszczeniu przy odpowiednim spasowaniu wsuwa się idealnie w dolne pudełko

Zostaje jeszcze pokrywka


Całe pudełko

Pozostaje je rozróżnić - np. poprzez naklejkę - Młoda (bo dla niej robiłem) wybrała taką


Pudełka zapełnione - w dolnej części spokojnie zmieścicie zeszyt (normalny o szkolnym wymiarze) lub kolorowankę plus zestaw flamastrów. W górnej przegródce pozostałe narzędzia.

Szufladki wsunięte na miejsceGotowe do schowania do szafki

Finito - ps. czas robienia to ok. 30-40minut

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Facebook

About Us

Slider

About Me!

Popular Posts